Deniz Kabuğu Okul Öncesi Eğitim Merkezi

Eğitim ve Öğretim Yorum yapılmamış

Sektör Adı: Deniz Kabuğu Okul Öncesi Eğitim Merkezi

Adres: Gazeteciler Sitesi Sedat Simavi Sok. No: 28 Bakırköy, İstanbul

İl: İstanbul

İlçe: Bakırköy

Telefon: (0212) 466-3905

Faks: (0212) 466-3905

BUTİK EĞİTİM

Denizkabuğu okulöncesi eğitim kurumu  sınırlı sayıda öğrenci ile  eğitim yapan, bireyselliği  ve okul aile dinamiğini  yoğun  ve gelişi güzel öğrenci trafiğinin genellemesine tercih etmeyen   butik bir  eğitim kurumudur.

Uzman ve deneyimli eğitim kadrosu,

Akademik kadromuz; çocuklara sevgiyle yaklaşan, okul öncesi eğitimi öğretmenliği veya pedagoji bölümü mezunu, alanında deneyimli, yaratıcı, kendini yenileyen (seminer, hizmetiçi eğitim, yeni yayınların takibi, vb.), gözlemci, araştırmacı ve yapıcı, gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklara her yönü ile iyi bir model olacak nitelikte eğitmenlerden oluşmaktadır

Her çocuğa bireysel odaklanmak,

Denizkabuğunda  her çocuk kendi kişisel özellikleri ve farklılıkları doğrultusunda ele alınır. Bu yaklaşım sayesinde her çocuğun tüm gelişim alanlarındaki ilerlemesi objektif ölçeklerle takip edilir ve her dönem, yazılı ve sözel olarak  bu bilgiler anne babalarla paylaşılır. Gruplarımızda çocuk sayısı  en az 10 en çok 15  çocuk ile sınırlandırılmıştır. Her grupta bir sorumlu öğretmen ve onunla birlikte çalışan yardımcı öğretmen olmak üzere 2 öğretmen görev almaktadır.

Gezilerle hayatın içinde öğrenme,

Biz Denizkabuğundaki mesai arkadaşlarımız olan öğrencilerimizi  deneyimsiz bireyler olarak kabul ederiz. Okul gezileri, eğitim ve öğretim programımızın temelini oluşturan araştırma / sorgulama konularının önemli öğrenme deneyimlerini oluştururlar. Gezi öncesi çocuklarda merak uyandıracak ön bilgiler verilerek, araştırmacı olmaları sağlanır. Her konu için ayrı etkinlikler düzenlenir. Gezilerde edinilen deneyimler gezi sonrasında projelendirilir. Böylece çocuklar sosyalleşerek en doğal öğrenme sürecini yaşarlar. Geziler İstanbul dahilinde, yarım gün ya da yemekli tam gün olarak düzenlenir .

YORUM YAP