Gp Enerji – Güneş Grup Proje Enerji Mühendislik Danışmanlık Inşaat Sanayi

Akaryakıt İstasyonları Yorum yapılmamış

Sektör Adı: GP Enerji – Güneş Grup Proje Enerji Mühendislik Danışmanlık İnşaat Sanayi

Adres: Balgat Mah. 1419 Sok. No:26/4 BALGAT/ÇANKAYA/ANKARA

İl: Ankara

İlçe: Çankaya

Telefon: (0312) 220-3033

Faks: (0312) 220-3033

Güneş Grup Proje Enerji Mühendislik Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. (GP Enerji), 2011 yılında kurulmuş bir şirkettir.

 

Şirketimiz kuruluşundan bu güne kadar özellikle yenilenebilir enerji konusunda bir çok firmaya arazi geliştirme hizmetleride dahil danışmanlık yapmış, danışmanlık hizmetlerinin yanında 8 adet firmaya güneş enerjisi yatırımları/lisanslama faaliyetlerine yönelik meteorolojik ölçüm hizmetleri vermiştir. Adına meteorolojik ölçüm yapılan firmalardan 6 adedi güneş enerjisinden elektrik üretimi maksadıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu?na lisans başvurusu yapmıştır. 2 adet firma için meteorolojik ölçüm/veri değerlendirme çalışmaları halihazırda devam etmektedir.

 

                Lisanssız elektrik üretimi faaliyetleri konusunda da şirketlere danışmanlık hizmetleri vermekte olan şirketimiz, bu kapsamda arazi geliştirme, bağlantı noktası belirleme, ihtiyaç duyulan projelerin hazırlanması, müracaat işlemlerinin yapılması ve takibi gibi faaliyetlerini de sürdürmektedir.

 

                Şirketimiz enerji sektörünün gelişimine katkıda bulunmak maksadıyla ?Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üreticileri Derneği?   ile ?Tüm Enerji Üretici ve Tüketici Dernekleri Federasyonu (Enerji Federasyonu)?nun kuruluş çalışmalarına öncülük etmiştir. Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üreticileri Derneğine başkan, Enerji Federasyonu kurucu yönetim kuruluna başkan yardımcısı ve genel sekreter düzeyinde katılım sağlamıştır. Enerji Federasyonunun yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi konusundaki çalışmalarına aktif katılım sağlayan firmamız personeli,  Enerji Federasyonuna ait bir çok projenin yürütücülüğünü de üstlenmiştir.

 

                Ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal odaklı projelere de katkılar sağlayan firmamızın hedefi, yukarıda bahse konu hizmetlerinin yanında, Türkiye için yeni bir sektör olan PV santralleri kurulumu konusunda mühendislik dahil anahtar teslimi tüm hizmetleri vermektir. 

                 Kısacası hizmetlerimiz;

    -Türkiye?de yenilenebilir enerji üretimi ve sistemleri ile ilgili proje danışmanlık ve enerji yatırımı yapmak
    -Arazi ve işletme sahipleri ile yatırımcılara yönelik profesyonel danışmanlık hizmetleri vermek
    -Uygun arazi tespiti,ön fizibilite, ölçüm istasyonlarının kurulumu,verilerin toplanması ve analizi,
    -MGM ve EPDK lisans başvuruları hazırlanması,
    -Anahtar teslimi güneş enerjisi santrali kurulum(EPC) hizmetleri
    -Güneş panelleri, invertör, sabit – tracking sistemler, kablo ve konektörler olmak üzere geniş bir alanda hizmet vermek 

YORUM YAP