Logitrans Lojistik Ve Taşımacılık Org. Ltd. Sti.

Kargo Taşımacılık Yorum yapılmamış

Sektör Adı: Logitrans Lojistik Ve Taşımacılık Org. Ltd. Sti.

Adres: Orhanlı mah. Derviş cad. no.24 Kat 1 D.4B

İl: İstanbul

İlçe: Tuzla

Telefon: (0216) 660-1770

Faks: (0216) 660-1770

1998 yılında Uluslararası taşımacılık hizmetleri sunmaya başlayan Logitrans; daha ilk günden Rusya Kazakistan ve sırasıyla Baltık, B D T Ülkeleri, Asya Bölgelerinde öncü marka olma hedefi ile yola çıkmıştır.

Uluslar arası taşımacılık Ve Lojistik?e bakış açımız

Günümüz iş hayatında artık üretimden çok malın temini önem kazanmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile üretim dünyanın her tarafında yapılabilir hale gelmiştir. Bununla birlikte Ürünlerin firma ve nihai tüketicilere ulaştırılmasında ise birçok özel ve kamuya ait işletmelerin oluşmasına sebep olmuştur (Hava ve Deniz Limanlarının Kargo hizmetlerine açılması, tren ağların genişletilmesi – yük taşımacılığına uygun hale getirilmesi ve kombine taşımacılığa önem verilmesi, depolama hizmetlerinin geliştirilmesi ve üretici firmalara üretim alanları harici stok imkanı sunmaları ? vs.). Üretim amaçlı kullanılan ürünlerin tedariği de ise en hızlı, güvenilir ve ekonomik olan hizmet üreticileri tercih edilmiştir.

Bir ülkenin taşımacılık alanında bizim tabirimizle “ucuz, hasarsız ve zamanında” alıcıya ulaştırılmasında o ülke altyapı olanaklarının kalitesi ile eş orantılıdır . Burada Lojistik hizmet veren şirketlerin önemi ise o ülke olanakları ve müşteri ihtiyaçlarına göre ürettikleri çözümler ve alıcıya yansıtmış olduğu maliyetiyle önem kazanır.

Bu mantıkla olaya bakıldığında Lojistik sektörünün kendi bünyesinde çok halkalı bir zincir olduğunu ve her zincirin iyi çalışması sonucu toplam sonucu etkilemesi gibi ve hizmetin üretildiği an tüketilmesi özelliğinden dolayı diğer sektörlerden ayrılır bir yönü olduğunu görebiliriz .

Biri bir birin den ayrılamaz parça Taşımacılık Ve Lojistik Logitrans

Lojistik sektörü yukarıda da ifade edildiği gibi her bir halkasının titizlikle yapılması aksi halde toplam faydaya ulaşılamayacağı sonucunu çıkar Sektörde taşımacı, depocu, gümrük müşavirliği gibi ana hizmet sağlayıcıları vardır. Her biri kendi alanında uzmanlaşmış olması halkanın sağlamlığının kanıtıdır. Ama püf noktası şudur ki işletmeler istediği kadar büyük olsun, tüm olanaklarının maksimum seviyede olması bunu her birimde, her zaman ve tüm dünyada mümkün olmayacağından iyi bir servisin büyüklükle doğru orantılı olmadığını gördük. Lolgitrans mantığı ise hiçbir kuruluşa bağlı olmayan, kendi ofis ve tesis hedefi ile her yerde her an müşteri odaklılığı ile hizmet alabileceğini optimum seviyede hizmet verebilmesidir. Burada mühim olan Logitrans mantığıyla hareket eden gurubumuz gerçekten her yerde her zaman müşteriye verebileceği ” kulvarlarda en iyi iş ortağı olmasıdır.

YORUM YAP