Yalnızlar Agro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Kargo Taşımacılık Yorum yapılmamış

Sektör Adı: Yalnızlar Agro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Adres: Karşıyaka Mah. Celal Atik Cad. No: 200, Kulu, Konya

İl: Konya

İlçe: Kulu

Telefon: 0332 641 15 55

Faks: 0332 641 15 55

Firmamız 1955 tarihinde kurularak ticari hayatına başlamıştır.

Tarım ve hayvancılıkla başlayan süreç daha sonra yem ve hammaddelerinin satışıyla devam etmiştir. Gelişen ve değişen şartlara uygun olarak firmamız büyüyerek şirketleşti. Uzun yıllar Türkiye’nin sayılı ve önde gelen kuruluşlarına hammadde tedarkçiliğiyapmıştır.Süre gelen tarımsal faaliyetlerimizi , sektördeki deneyimimizi 1996 yılında Yalınızlar Tarım Ürn.Nak.Gıda Mah.San.ve Tic.Ltd.Şti. olarak aile üyelerini de bünyesine alarak şirketleşmiştir. 

Şirketimiz Gemlik Gübre Bayiliği , Ege Gübre Bayiliği , Gübretaş Gübre Bayiliği’ni alarak çiftçinin gübre kullanımına katkı sağlamıştır.2005 yılında Tarım İşletmeleri Gn.Mdr.lüğü ( TİGEM ) bayiliğini alan şirketimiz sertifikalı tohumculuk sektörüne adım atmıştır.Çiftçimize kaliteli ve sertifikalı tohum üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamıştır. 

Tohumculuk sektörüne girmekle beraber tohumculuk sektöründeki boşluğu gören şirketimiz 2006 yılında kendi üretim tesisini kurarak çiftçilerimizle 20.000 dekar sözleşmeli ekim yapmıştır.Modern üretim ve paketleme tesisiyle üretim kapasitesini 8000 tona çıkaran şirketimiz bu konuda Türkiye’de ilk 30 firma arasına girmiştir. 

Ve yine aynı yıllarda üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen ilk Türk traktörü ErkuntTraktör’ün Bölge Bayiliğini almıştır.2008-2011 yıllarında şirketimiz toplam kapalı alanını 5000 m2 ye açık alanını 10.000 m2 ye çıkarmıştır. Böylece istenilen hammaddeyi zamanında depolamaya imkan sağlanmıştır. 

YORUM YAP